Bitcoin pobił kolejny rekord, przekraczając poziom 35.000 dolarów.

Wolumen obrotu osiągnął również wysokie poziomy.

W ciągu 2-3 stycznia w weekend, 24-godzinny wolumen obrotu przekroczył 83 miliardy dolarów.

Chcesz wiedzieć więcej? Dołącz do naszej Grupy Telegram i uzyskaj sygnały transakcyjne, darmowy kurs transakcyjny oraz codzienną komunikację z fanami crypto!

The Trust Project to międzynarodowe konsorcjum organizacji informacyjnych budujących standardy przejrzystości.

Bitcoin pobił swój wszechczasowy rekord cenowy ponownie po przekroczeniu ważnej psychologicznie marki 35.000 dolarów.

Po tygodniu, w którym Bitcoin przekroczył 30.000 dolarów, osiągnął 34.000 dolarów w ciągu kilku godzin, a następnie spadł o 15%, wiodąca krypto waluta wynosi obecnie ponad 35.000 dolarów.

Bitcoin on a Roll w styczniu

Bitcoin spadł z rekordowego poziomu 33 155 dolarów w dniu 2 stycznia. Spadł o około 6%, osiągając poziom 31 262 dolarów, zanim zaczął pobijać kolejne rekordy na poziomie 34 000 dolarów.

Wolumen obrotu wzrósł w ciągu 2-3 stycznia w weekend. W ciągu 24 godzin od rozpoczęcia wakacji noworocznych wolumen wynosił zazwyczaj 40 – 50 miliardów dolarów. Jednakże, wolumen pozostał wysoki, ponieważ cena rynkowa przekroczyła 32.000 dolarów po spadku o 2 stycznia.

BTC Bitcoin Rally Bull

Zbyt dominujący

Podwyższony poziom dominacji Bitcoinów (BTCD) został uwzględniony w analizach technicznych na początku roku.

W tygodniu od 27 grudnia do 4 stycznia Bitcoin utrzymywał się na wysokim poziomie i utrzymywał się powyżej poziomu 71,5%, który był poziomem oporu technicznego. Na poziomie 73,63% w dniu 3 stycznia wzrost ten ostatecznie przełamał się i BTC wylądował poniżej 71,5% dominacji rynkowej. Przewidywano wówczas, że jeśli Bitcoin ponownie osiągnie ten poziom, kolejny poziom oporu będzie wynosił 84% rynku kryptograficznego.

Rajd na koniec roku utknął w martwym punkcie z początkiem nowego tygodnia, a BTC spadło aż do 28 130 dolarów. Wskaźniki techniczne w tym czasie nie wskazywały na niedźwiedzie odwrócenie. Potwierdzeniem tego była cena krypty, która pod koniec 5 stycznia ponownie osiągnęła poziom 34.000 dolarów.

Czynniki instytucjonalne

Jednym z powodów, dla których Bitcoin przekroczył 35.000 dolarów, jest napływ inwestorów instytucjonalnych i korporacyjnych. Ich wejście było głównym czynnikiem w drugiej połowie roku 2020, ale na tym historia się nie skończyła.

Analityk Joseph Young zauważył obecność inwestorów instytucjonalnych na tweecie:

Inwestorzy instytucjonalni również wchodzą na rynek. Ich motywy nieco różnią się od inwestorów instytucjonalnych tym, że wykorzystują inwestycje do różnych celów. Dyrektor generalny MicroStrategy Michael Saylor twierdzi, że firma kupuje Bitcoin dla swojego korporacyjnego skarbu państwa.

Z drugiej strony, MassMutual, firma ubezpieczeniowa, inwestuje 100 milionów dolarów w Bitcoin, aby znaleźć schronienie od globalnej niepewności.