Bitcoin kontynuuje kruszenie altówek, ponieważ jego udział w rynku osiąga najwyższy poziom od połowy 2017 r.
Bitcoin Smashes Through $34,000 as Its Dominance Reaches Highest Level Od lipca 2017 r.
Obrazek okładki na stronie stock.adobe.com
Bitcoin, największa kryptokurna waluta pod względem pułapu rynkowego, rozszerzył swój rekordowy rajd, wzbijając się ponad poziom 34.000 dolarów na giełdzie Bitstamp o godzinie 05:12 UTC.

Bitcoin

Już w 2021 r. wzrosła ona o 17 procent, jeszcze zanim amerykański rynek akcji zdołał się otworzyć. W zeszłym roku wzrosła ona o 304 procent.

Jak podała agencja U.Today, Bitcoin dotknął wczoraj poziom 30.000 dolarów, a następnie w ciągu zaledwie kilku minut kontynuował łamanie innych kamieni milowych.

Powiązany z .
Inna spółka publiczna dodaje milionowe Bitcoin’y do swojego skarbu.
Sezon bez zmian
Według danych TradingView, dominacja Bitcoin’a osiągnęła obecnie 73.31 procent. Jest to najwyższy poziom od lipca 2017 roku, kiedy to wiodąca Cryptosoft kryptokur waluta handlowała zaledwie 2400 USD za sztukę.

Dominacja

Podczas gdy alternatywne waluty kryptograficzne przewyższały Bitcoin w pierwszych kwartałach poprzednich lat, nie wydaje się, aby miało to miejsce w 2021 roku. Jest to obecnie najlepiej funkcjonująca krypto waluta z ostatnich 24 godzin, a Litecoin, altcoin, który jest znany z wysokiej korelacji z królem, zajmuje drugie miejsce z 12-procentowym wzrostem.

Para ETH/BTC spadła o prawie osiem procent od początku roku, a Ethereum stara się dogonić ogromny rajd Bitcoinów.