Bitcoin powrócił do łask w tym tygodniu po tym, jak jego hossa z początku 2021 roku uległa spowolnieniu, a 18,6 milionów tokenów bitcoin w obiegu jest ponownie warte ponad 1 bilion dolarów.

Cena bitcoina wzrosła o prawie 10% w ciągu ostatnich 24 godzin

Cena bitcoina wzrosła o prawie 10% w ciągu ostatnich 24 godzin, zbliżając się do maksimów wszech czasów. Bitcoin osiągnął 54.500 dolarów na luksemburskiej giełdzie Bitstamp – tuż przed szczytem 58.000 dolarów, który osiągnął w lutym.

Jednak skok nastąpił w momencie, gdy największe światowe akcje technologiczne, w tym Tesla TSLA -5,8%, Apple AAPL -4,2%, Amazon AMZN -1,6% i Netflix NFLX -4,5%, straciły na wartości, a Nasdaq Composite wpadł w techniczną korektę – co oznacza, że spadł o ponad 10% od szczytu osiągniętego w zeszłym miesiącu – w nadziei na szybsze niż oczekiwano ożywienie gospodarcze po pandemii koronawirusa.

Bitcoin wspiął się w ostatnich miesiącach dzięki połączeniu instytucjonalnego przyjęcia na Wall Street, zainteresowania korporacji i detalicznych handlowców, którzy wkraczają na rynek. Tesla, producent samochodów elektrycznych kierowany przez miliardera Elona Muska, rozpalił rynek bitcoinów i kryptowalut, kiedy ujawnił, że w zeszłym miesiącu kupił bitcoiny o wartości 1,5 miliarda dolarów.

Akcje Tesli jednak spadły od czasu zakupu bitcoina, nieco wylewając zimną wodę na spekulacje, że inne duże amerykańskie firmy technologiczne mogłyby pójść w ich ślady.

Świeży rajd Bitcoina następuje po tym

Świeży rajd Bitcoina następuje po tym, jak gigant płatności PayPal PYPL -5.4% w poniedziałek potwierdził wcześniejsze doniesienia, że nabywa firmę Curv zajmującą się bezpieczeństwem kryptowalut, jako część swojego parcia w kierunku bitcoina i kryptowalut. Ujawnienie przez PayPal, że otwiera swoją niezwykle popularną platformę na kryptowaluty, zapoczątkowało hossę bitcoina w październiku ubiegłego roku.

Gdzie indziej, chińska firma Meitu, zajmująca się aplikacjami fotograficznymi, stała się najnowszą firmą, która dodała bitcoin do swoich ksiąg, kupując 17,9 mln bitcoinów oraz 22,1 mln dolarów ethereum, drugą co do wielkości kryptowalutę po bitcoinie.

Inwestorzy bitcoinowi i dyrektorzy branży kryptowalutowej wyrazili zadowolenie z ostatniego wzrostu cen bitcoina, a niektórzy z nich wymieniają wzrost zdecentralizowanych finansów (DeFi) i napędzany przez celebrytów szał NFT jako czynniki pomagające wzmocnić rynek kryptowalut.

„Podczas gdy duże instytucje widzą możliwości spekulacyjne, koderzy w ekosystemie kryptowalutowym widzą nową rzeczywistość wypełnioną niewyobrażalnymi możliwościami“, powiedział Paolo Ardoino, dyrektor ds. technologii w Bitcoin i giełdzie kryptowalutowej Bitfinex, w komentarzach przesłanych pocztą elektroniczną.